UA-145238159-1
top of page

o nas

KAMILA LIMA to marka , która tworzy akcesoria , torebki o charakterze swobodnej , niewymuszonej elegancji.

Charakteryzuje je prosty krój oraz surowe wykończenie.

Założycielką i projektantką marki jest Kamila Limarowska , pasjonująca się jeździectwem , fotografią oraz życiem na wsi.  Wszystkie te cechy stara się łączyć w swoich projektach , które tworzą styl i charakter marki.

Akcesoria , wykonywane są w naszej pracowni w Polsce. Tworzymy od projektu aż po gotowy egzemplarz, korzystając przy tym jedynie  ze szlachetnych materiałów tj.  skóra naturalna  oraz PIÑATEX.

Jako firma pozbywamy się myślenia o naszych produktach jako trendach, które w przyszłym sezonie wyjdą z mody i dołączą do globalnej konsumpcji odpadów, dlatego zależy nam na produktach, którę będą służyć pokolenia.

Dbamy również o to aby produkt był wykonywany tylko na zamówienie, nie tworząc przy tym zbędnej nadprodukcji.

Dzięki temu nasi klienci mają także gwarancję wyjątkowości otrzymanego produktu gdyż został on wykonany specjalnie na Nich.

WEGAŃSKA KOLEKCJA I CO TO JEST PIÑATEX?

PIÑATEX to nowa, innowacyjna, naturalna tkanina wykonana z odpadowego włókna liści ananasa, która ma teraz certyfikat "B Corporation" (B Corp. posiada certyfikat dla firm, które wykorzystują siłę swojej działalności do rozwiązywania znaczących problemów społecznych i środowiskowych). Ponieważ jest to produkt uboczny, do jego produkcji nie są potrzebne dodatkowe grunty, woda ani nawozy. PIÑATEX więc jest przyjazny dla środowiska i stanowi silną alternatywę dla materiałów wytwarzanych syntetycznie.

Z tych wszystkich powodów wybraliśmy PIÑATEX do stworzenia kolekcji WEGAŃSKIEJ, aby dać naszym klientom większy dostęp do ekologicznych produktów a przy tym mieć pozytywny wpływ na środowisko.

PIÑATEX to także mocny, lekki, wodoodporny materiał, który będzie trwał przez długi czas, jeśli będzie odpowiednio pielęgnowany.

SKÓRA NATURALNA W ZRÓWNOWAŻONYM STYLU ŻYCIA  ?

Jako marka bierzemy pod uwagę ekologię i wszystkie kwestie z nią związane gdyż są dla nas w dzisiejszych czasach wręcz priorytetem.

Czy skóra jest dobra czy zła, zrównoważona czy niezrównoważona, etyczna czy nieetyczna?

Te pytania stanowią nadal częste  tematy debat i sporów, który nigdy nie zostały roztrzygnięte.

Skóra naturalna towarzyszy nam od zarania dziejów jako naturalny eco materiał, który jest wytrzymały, plastyczny przez to bardzo praktyczny. Jest też również biodegradowalny.

Kwestia skór naturalnych więc bardziej dotyka spraw etycznych niż  samego materiału.

Jak przy każdym tego rodzaju problemów społeczno-moralnych, nie ma jednego rozwiązania ani  wspólnej prawdy dla wszystkich.

 

Wprowadzając na rynek nasze produkty ze skóry naturalnej  , ważne jest dla nas czy skóra pochodzi jedynie z odpadów przemysłu spożywczego oraz czy  jej jakość pozwoli na to by mogła służyć  przez długie lata.

A więc odpowiadając na poczatkowe pytanie wierzymy , że nasz klient potrafi samodzielnie zdecydować, co odpowiada jego celom w zakresie zrównoważonego i ekologicznego stylu życia.

konik i logo 

"Bonin (mekka sportu jeździeckiego) to malownicza ,

niewielka miejscowość leżąca pośród lasów,łąk i stadnin koni.

Przyjechałam tu w 2014 roku i się zakochałam.

Miejsce zainspirowało mnie do stworzenia pierwszych projektów oraz pracowni , gdzie udoskonalałam swój warsztat, pobierając nauki od zawodowych krawaców i rzemieślników a później do założenia marki KAMILA LIMA.

Projektując zawsze myślę nad tym jak uchwycić, przekazać cząstkę swobody, naturalności, prostoty jaka towarzyszy w takich miejscach jak Bonin, wsród lasów i surowych, drewnianych ogrodzeń życie płynie wolniej a piękno i wytworność koni nieustannie zachwyca.

 

Wobec tego na znak marki powstało logo z konikiem , by wracać zawsze do miejsca gdzie wszystko się zaczeło".

 Bonin

DSC_7970.JPG
_DSC2753 (1).JPG
_DSC2878.JPG
_DSC3482.JPG
DSC_7895.JPG
IMG_1315 — kopia.jpg
DSC_7790.JPG
_DSC0072.JPG

w pracowni

pr (2).jpg
pr1 (2).jpg
working1.JPG
bottom of page